Pacienti sa môžu tešiť na zvýšený komfort

V nemocnici pribudli nové VIP izby a súčasne odzvonilo starým lavičkám

Svet zdravia dnes oficiálne predstavil prvé výrazné realizované investície do zvýšenia komfortu pacientov v Žiari nad Hronom. V spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera boli na chirurgickom oddelení vybudované dve nové VIP izby a aj v tejto nemocnici sa uskutočnila generálna výmena lavičiek. Celkovo tak v nemocničných čakárňach pribudlo 91 nových lavičiek s 354 pohodlnými miestami na sedenie (v celej sieti Svet zdravia je to 1200 lavičiek s vyše 4100 miestami na sedenie).

Nové nadštandardné VIP izby na chirurgickom oddelení predstavujú najvyššiu úroveň pohodlia v rámci skupiny Svet zdravia. Súčasťou ich vybavenia je harmonický interiér, moderný nábytok, LCD televízor, samostatná kúpeľňa so sprchovým kútom a s toaletou. Na zvýšenie bezpečnosti pacientov bol inštalovaný aj bezdrôtový signalizačný systém sestra – pacient značky TREX. Slúži na privolanie pomoci, zvyšuje psychickú pohodu pacienta a zároveň výrazne uľahčuje prácu personálu. Poplatok za jednu noc je 20 €, poistenci Dôvery majú 50 % zľavu.

VIP izba v ZH na chirurgickom oddeleníVIP izba v ZH na chirurgickom oddelení

Projekt nových lavičiek vznikol na základe iniciatívy Pekná nemocnica. V rámci nej mali všetci zamestnanci možnosť navrhnúť, ako by bolo možné skrášliť a zútulniť priestory nemocníc Svet zdravia. Práve lavičky patria k najkritizovanejším v slovenských nemocniciach. Často sú zničené a pôsobia odpudivo. Ich počet je navyše nedostatočný a pacienti pri čakaní nemajú zabezpečené dostatočné pohodlie. Generálna výmena všetkých lavičiek prinesie nový štandard v čakárňach dvanástich nemocníc Sveta zdravia na Slovensku. Nové lavičky sa vyznačujú dobrou ergonómiou sedadiel, odolnosťou a jednoduchou hygienickou údržbou.

„Naši zamestnanci aj pacienti sa zhodli, že lavičky v nemocničných čakárňach sú významným problémom. Dnes prezentujeme generálne riešenie, ktoré prináša nový komfortný a hygienický štandard vo všetkých dvanástich nemocniciach,“ zdôraznil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ regionálnej siete nemocníc Svet zdravia, a. s.

„O technické zariadenie nemocníc sa nemá starať zdravotná poisťovňa. Našli sme však spôsob, ako túto investíciu finančne pokryť, nemocnice boli ochotné spolupracovať, tak sme pomohli nad rámec našich povinností,“ uviedol Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Sestry zo ZH na nových lavičkách
Zdroj: http://zh.svetzdravia.com/aktuality/a146_pacienti-v-ziari-nad-hronom-sa-mozu-tesit-na-zvyseny-komfort


Ostatné aktuality

10.07
2018

Núdzovétlačidlo opäť na Inchebe

Po roku sme opäť zavítali na výstavu SLOVMEDICA – NON HANDICAP v Bratislave.Predstavili sme o.i. aj naše výrobky a produkty z portfólia NEAT…

02.07
2018

Rozširujeme zameranie produktov NEAT

Od nového roku zaradíme do našeho portfólia aj riešenia pre priemysel a výrobu. Podrobnejšie informácie a aktuality zverejníme postupne na našom webe…

01.07
2018

Vitajte na novom webe

Vítame Vás na našom novom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie o produktoch NEAT pre jednotlivé oblasti použitia. Núdzové tlačidlo pre…